SDH BRLOH, aneb stále na začátku…

Mužský tým dobrovolných hasičů Brloh vznikl před několika lety ze skupiny kamarádů cvičících již řadu let předtím v žákovských kategoriích. Zpočátku jsme naše cvičení brali víceméně jako pobavení party kluků a utužování přátelských vztahů, zejména po soutěžích, kdy bylo nutné důkladně uhasit společnou žízeň. Postupem času nás však neutěšená umístění přestaly uspokojovat a začala se objevovat touha po lepších výsledcích. A jelikož jsme této touze nechávali volný průchod, bylo nutné zamyslet se nad stavem naší techniky, strategií a dalšími důležitými problémy, které nás držely u dna výsledkových listin.

Zejména nekvalitní technické zázemí nám stálo v cestě v první řadě. Ovšem kde sehnat dostatečný objem finančních prostředků na pořízení nové mašiny. Jelikož se naše nejlepší nápady obvykle rodí v naší oblíbené hospůdce u Západa, kde nad půllitrem lahodného Budvarského moku důkladně probíráme různé nápady a inspirace, také v tomto případě tomu nebylo jinak.

Jednoho dne k pozdě k ránu se zrodil nápad, jak potřebné prostředky získat. Po dohodě s panem starostou Liborem Lvem, který nám vyšel vstříc a souhlasil s naším návrhem, jsme pravidelně začali udržovat travnaté plochy v naší obci. Za necelé 3 roky usilovného sečení jsme se dočkali vysněné mašiny, která dostala jméno NORA.

Poté jsme si uvědomili, že nestačí mít jen dobrou techniku a partu, ale že je třeba zlepšit i osobní výkony. Výraznou překážkou ve zdokonalování kolektivní činnosti je například i to, že řada z nás již odrostla školním lavicím. Pravidelnost tréninků velmi narušují pracovní i školní povinnosti, nejvíce však vícesměnný pracovní provoz některých z nás. Kvůli těmto povinnostem je pro nás obtížné scházet se v plném, nebo alespoň většinovém počtu.

I přes všechny tyto peripetie se nám daří postupně plnit naše cíle, nicméně ještě nejsme tam, kde bychom chtěli být. A to je největší motivace pro to, abychom na sobě stále pracovali, protože pořád je co zlepšovat.